Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Wieczorek kulinarny ,,Smaki jesieni"

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Wieczorek kulinarny ,,Smaki jesieni"

DSC02216   W dniu 7 października sekcja kulinarno-porządkowa zorganizowała wieczorek kulinarny pt. ,,Smaki jesieni". Inicjatorkami zajęć była zaprzyjaźniona z Naszą Bursą p.dietetyk Roksana Mzurek nauczyciel z ZSP nr 2 i opiekun sekcji p. Agnieszka Bernaciak. Zajęcia były świetną okazją do przekazania młodzieży informacji na temat prawidłowej, zdrowej diety oraz uświadomienie, że zupki z ,,torebki" warto zastąpić wartościowymi potrawami, których przygotowanie nie wymaga dużo pracy i czasu. Własnoręcznie przygotowane dania są odżywcze i zdrowe, a poza tym gotowanie może być naprawdę przyjemne. Młodzież pod kierunkiem opiekunów przygotowała zupę krem z papryki, lazanie z ziemniaków oraz diablotki z makiem.
Zajęcia zakończono degustacją potraw – były bardzo smaczne i estetycznie podane, co też jest bardzo ważne w każdym posiłku.

 

logo