Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
OTRZĘSINY

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

OTRZĘSINY

DSC02281   Środowy wieczór 29.10.2014r. w naszej Bursie nie należał do zwyczajnych. Samorząd oficjalnie przyjął nowych wychowanków do społeczności Bursy. Impreza ta, zwana popularnie otrzęsinami przebiegała w tym roku w atmosferze piratów, mimo to, miała charakter dobrej, towarzyskiej zabawy, a jej przebieg nadzorowały wychowawczynie Bursy. Na naszych kociaków czekało mnóstwo zadań, jednak ku zdumieniu wszystkich, pierwszoklasiści wywiązali się z nich nadzwyczaj dobrze. Najpierw każdy pierwszak zyskał piękną ozdóbkę - na ich kocich czółkach namalowano dumny tytuł KOT, a z tyłu doczepiono symboliczne ogonki. Były konkurencje kulinarne, manualne intelektualne ,fizyczne. Kotki piły mleczko z miseczki, obierały ziemniaki na czas, przeciągały linę, goliły balony pokryte pianką do golenia za pomocą patyczka do lodów.

Na koniec zabawy „Kotki” otrzymały certyfikaty pełnoprawnych mieszkańców Bursy i złożyły ślubowanie następującej treści:
MY MAJTKI POKŁADOWE
PRZYRZEKAMY NA SWOJA GŁOWĘ
ZAWSZE BURSĘ POLEROWAĆ
I CODZIENNIE SWOJE NOGI SZOROWAĆ
JEŚĆ WSZYSTKIE KOŚCI, OŚCI, NIE GRYMASIĆ
DO NIKOGO SIĘ NIE KWASIĆ
WSZYSTKICH I WSZYSTKO DOOKOŁA SZANOWAĆ
A GDY TRZEBA SKARPETY CEROWAĆ I KOLEDZE POMOC ZAOFEROWAĆ
MYĆ SIĘ CODZIENNIE, ZĘBY SZCZOTKOWAĆ
ŻEBY TU BRUDU NIE PRODUKOWAĆ
PRZESTRZEGAĆ REGULAMINU BURSOWEGO I NIE PIĆ RUMU ZAKAZANEGO
A PRZEDE WSZYSTKIM SŁUCHAĆ KAPITANA NASZEGO.

Aby osłodzić pierwszakom trudy otrzęsin i umilić zabawę pozostałym, częstowano wszystkich pysznym jabłecznikiem , którego pomysłodawcą był Przewodniczący Samorządu Wychowanków Filip Starus, a w przygotowaniu pomagali zawsze chętni członkowie sekcji kulinarnej.

logo