Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78

Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
WYCIECZKA DO SKANSENU RZEKI PILICY W TOMASZOWIE MAZ.

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

WYCIECZKA DO SKANSENU RZEKI PILICY W TOMASZOWIE MAZ.

Obraz 422   W dniu 14.05.2015r., mieszkańcy naszej Bursy, uczestniczyli w pieszej wycieczce, do Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. Organizatorkami przedsięwzięcia były p. E. Klimek i p. A. Bernaciak.
Skansen Rzeki Pilicy, to pierwsze w Polsce muzeum na otwartej przestrzeni, poświęcone rzece. Zgromadzone tam zbiory, są nierozerwalnie związane z dziejami Pilicy. Młodzież mogła obejrzeć wiele interesujących obiektów m.in.: niemiecki ciągnik artyleryjski Luftwaffe, wojenne militaria, które w większości zostały wydobyte z rzeki, ruchome modele młynów czy kolekcje kamieni młyńskich. Podziwialiśmy również budynek poczekalni kolejowej, z przystanku Czarnocin z 1896r.

Wyprawa była bardzo ciekawa i pouczająca. Wszystkim bardzo podobał się końcowy etap wycieczki, ponieważ Panie zabrały nas na lody.
Dzięki tej wycieczce mieszkańcy naszej Bursy, mogli poznać jedną z atrakcji turystycznych Tomaszowa Maz.

logo