Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Spotkanie profilaktyczne „Szkodliwość e-papierosów

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Spotkanie profilaktyczne „Szkodliwość e-papierosów

IMG 4602Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. Aby rozwiać wszelkie mity związane z paleniem e-papierosów wychowawcy zainicjowali spotkanie profilaktyczne pt. „Szkodliwość e-papierosów”. Zajęcia edukacyjno-informacyjne poprowadziła p. A. Motyl z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.
Po krótkiej prezentacji i prelekcji, młodzież mogła wykonać badanie na smokolajzerze, który wskazywał im poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Podczas spotkania wychowankowie mieli możliwość także założenia narkogogli i alkogogli – specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu po spożyciu narkotyków. Alkogogle i narkogogle symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości czy podwójne widzenie.
Organizatorami spotkania była pani Agnieszka Bernaciak, pani Emilia Klimek.

logo