Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Pierniki, czyli świąteczna tradycja-Zajęcia kulinarne

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Pierniki, czyli świąteczna tradycja-Zajęcia kulinarne

80083806 2596944430359393 8451311241166585856 nPieczenie pierników to piękny zwyczaj. Ich zapach jest zawsze nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Aby tradycji stało się zadość 16 grudnia piekliśmy świąteczne pierniczki i ozdobiliśmy je, kolorowymi cukrowymi pisaki, wielobarwnymi ozdobami i własnoręcznie przygotowanym lukrem. Na ciasteczkach dziewczęta wyczarowały pomysłowe, zabawne, a niekiedy wręcz zaskakujące dekoracje. Zapach korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej Bursie. Niepowtarzalny, świąteczny nastrój podkreślały kolędy, których piękne dźwięki towarzyszyły nam podczas trwania zajęć. Wieczór minął w przyjemnej i miłej atmosferze.

Pyszne słodkości zostaną przekazane pensjonariuszom zaprzyjaźnionego Domu pomocy Społecznej przy ul . Polnej w Tomaszowie Maz.
Organizatorem zajęć była p. Agnieszka Bernaciak.

logo