Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
GÓRA GROSZA

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

GÓRA GROSZA

IMG 4737Od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku braliśmy udział w XX edycji Góry Grosza – akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom założone w 1921 roku przez Janusza Korczaka i Marynę Falską. Honorowy patronat nad tą akcją obejmuje od wielu lat Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Akcja organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Wśród tych placówek nie zabrakło również naszej placówki. W tym roku udało się nam zebrać 64.48zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą niezwykle cenną inicjatywę, bo przecież doskonale wiemy, że:


„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

logo