Warning: A non-numeric value encountered in /bursatmNEW/templates/as002073/includes/includes.php on line 78
Spotkanie promujące czytelnictwo

Dzieje się u nas...

Oferta wykorzystania czasu wolnego dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań młodzieży. W trosce o rozwój młodzieży organizowane są zgodnie z tradycją Bursy uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, wieczory filmowe, kulinarne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawcze itp.

Młodzież u nas:

Pełna pomysłów, kreatywna mająca możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień. W wolnych chwilach może tutaj wypocząć i zregenerować siły.

Ma również możliwość korzystania z boisk znajdujących się w sąsiedztwie bursy oraz miejskich placówek kulturalnych i sportowych takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, kryta pływalnia, kręgielnia, tor łyżwiarski.

Oferujemy domowe warunki:

• Pokoje estetyczne i wygodne z dostępem do Internetu.
• świetlica, sala do nauki i kuchnia bogato wyposażone w niezbędny sprzęt.
• Pomieszczenia sanitarne o dobrym standardzie.

Spotkanie promujące czytelnictwo

IMG 20200204 1744434 lutego 2020 roku biblioteka naszej placówki zorganizowała dla mieszkańców bursy spotkanie promujące czytelnictwo. Był to drugi w tym roku szkolnym wieczór w szczególny sposób popularyzujący literaturę. Poprzedni, zorganizowany 23 października 2019 r. w Dniu Święta Bibliotek Szkolnych, poświecony był literaturze współczesnej i jej oddziaływaniu na młodego czytelnika – natomiast obecne spotkanie przybliżyło polskich noblistów i ich dzieła. Dodatkowo treści te wzbogacone były wystawą tematyczną – „Literacki Nobel dla Polaków”. Obok życiorysów i głównych dzieł prezentowanych osób, została przypomniana historia Alfreda Nobla i ufundowanej przez niego nagrody. Nota bene ,bardzo dziś prestiżowego wyróżnienia nie tylko dla literatów. Zacytowane uzasadnienia komitetu noblowskiego, co do zasadności przyznanych nagród mogą być dumą nie tylko dla ich odbiorców, ale także dla całego polskiego społeczeństwa.


Kolejną atrakcją spotkania w bibliotece była wycieczka do sąsiadującej z naszą placówką Filii Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Miła atmosfera biblioteki z pewnością zachęca do korzystania ze zgromadzonych tam zbiorów (także w formie elektronicznej).
Serdecznie zapraszamy do korzystania z obu wymienionych bibliotek. Książka to najlepszy przyjaciel. Wie o tym ten, kto czyta – a kto nie czyta niech spróbuje.
„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność, upiory i tym podobne gówna. Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie…”
Arturo Pérez-Reverte - Królowa Południa

logo